Doprava

Kontejnery jsou přepravovány na speciálních kontejnerových návěsech (plato) s upevňovacími trny. Lodní kontejner o délce 6 metrů (20’DC) je možné převážet i na valník nebo autech s hydraulickou rukou. Dopravu po dohodě zajišťujeme po celé SR a ČR.

Manipulace

Na vykládku 12ti metrového kontejneru je třeba, aby si zákazník zajistil zdvihací zařízení (jeřáb) s nosností podle vzdálenosti vykládky. Doporučujeme konzultovat s dodavatelem jeřábu, aby zvážil terén a překážky v místě vykládky (el. napětí apod.).

Vysokozdvižný vozík (vhodný pouze pro 20′ DC kontejnery) – min. hmotnost 5 000 kg, nosnost 2 000 – 3 500 kg, délka lyžin min. 2 000 mm a šířka lyžin min. 150 mm. Vozidlo s hydraulickou rukou (nevhodné na převoz 12ti metrových kontejnerů 40’HC, 40’DC) odveze jeden nebo dva 6ti metrové kontejnery, které i vyloží. Nakolik je to závislé na nosnosti hydraulické ruky, doporučujeme konzultovat s dopravcem.

Uložení

Lodní kontejner je třeba uložit na rovnou zpevněnou plochu, nejlépe na betonové patky nebo jiné nosníky. Při podzemních stavbách je třeba provést pažení bočních stěn a stropu o obvodovou konstrukci, aby nedošlo k prohnutí stropu a stěn. Při stohování je třeba kontejnery zajistit spojovacími prvky nebo kontejnerovými trny, aby nedošlo k sesunutí nastohovaných kontejnerů.

SPOJOVACÍ PRVKY

Ocelové spojovací prvky slouží k fixaci tří a více lodních kontejnerů uložených na sebe. Je důležité i takovýmto způsobem zamezit zhroucení kontejnerů, zejména při špatných povětrnostních vlivech. Ukládat na sebe je možné pouze nepoškozené kontejnery s pevnou konstrukci a stejné velikosti.